HALLOWEEN
Hagyományok és modern szokások.
A Halloween eredete több ezer évre nyúlik vissza, gyökerei az ősi kelta Samhain fesztiválban találhatók. A kelták november 1-jén ünnepelték az új évet, és úgy hitték, hogy előző este, október 31-én, a világuk és a túlvilág közötti határ elvékonyodik. Ezen az éjszakán a halottak szellemei visszatérhettek a földre. A fesztivál célja az volt, hogy védelmet nyújtson a gonosz szellemektől, és tiszteljék az elhunytakat. Az emberek tüzeket gyújtottak és álarcokat viseltek, hogy elriasszák a kísérteteket.
Ahogy a kereszténység terjedt Európában, a Halloween fokozatosan átalakult. A katolikus egyház november 1-jét Mindenszentek napjává nyilvánította, így a Halloween elnevezés az "All Hallows' Eve" (Mindenszentek előestéje) kifejezésből származik. Az ünnep az évszázadok során Amerikába is eljutott, ahol az 1800-as évek végére a bevándorlók révén vált széles körben népszerűvé.
A modern Halloween fő elemei közé tartozik a jelmezbe öltözés, a "trick or treat" (csokit vagy csalunk) szokása és a házak díszítése. A gyerekek ezen az éjszakán végigjárják a szomszédokat, édességeket gyűjtenek, és ha nem kapnak, tréfákkal fenyegetőznek. A faragott tök, vagyis a "Jack O'Lantern" is az ünnep jelképévé vált. Ezt a hagyományt az ír legendák ihlették, ahol egy részeges férfi, Jack, túlvilági létezése során egy tökben világító szénnel világított magának.
Bár a Halloween gyökerei a halál és a túlvilág ünneplésében rejlenek, napjainkban sokkal inkább a szórakozásról, a kreativitásról és a közösségi élményekről szól. Az emberek világszerte rendeznek bulikat, horrorfilmeket néznek, és részt vesznek rémisztő játékokban, így a Halloween nemcsak a félelem, hanem a móka és a fantázia ünnepévé vált.
Halloween-bulira mi is ajánlunk stílusos termékeket: Halloween